W środę 21 września br., gościliśmy w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków uczniów  klasy „6a” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Bolesława Chrobrego wraz z wychowawcą Panią Joanną Bereźnicką.

Marcin Butkiewicz specjalista laborant MOŚ, zapoznał uczni
ów z etapami procesu                  oczyszczania ścieków:
 
  • transportem ścieków,
  • oczyszczaniem mechanicznym,
  • zastosowaniem komory przelewowej, 
  • oczyszczaniem chemicznym,
  • oczyszczaniem biologicznym,
  • odwadnianiem osadu.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie ;)
alt
alt

 
 
Miasto i Gmina Lubsko realizuje projekt pn. "Zapewnienie prawidłowej gospodarki ściekowej na terenie miasta i gminy Lubsko".
W ramach tego projektu planuje się:
- budowę kolektorów ściekówych na terenach pozbawionych kanalizacji;
- renowację istniejącej kanalizacji;
- budowę przepompowni ścieków;
- modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Lubsku.
Rozstrzygnięto już wszystkie przetargi na wykonawców robót i usług.

Więcej…

 
      Ulewne deszcze od czterech lat są przyczyna okresowego zalewania pomieszczeń piwnicznych Lubskiego Domu Kultury w Lubsku.


Prezes Lubskich Wodociągów i Kanalizacji Piotr Palcat 16 bm. zaprosił do siedziby LWiK:

Więcej…

 
Woda, jej wielka aktywność, szczególnie w ostatnich latach wprost naznaczona powodziami na całym świecie, to temat coraz bardziej aktualny. O tym nieokiełzanym żywiole i jego wielowątkowym wymiarze rozmawiam z Piotrem Palcatem, prezesem zarządu „Lubskich Wodociągów i Kanalizacji” Sp. z o.o., a prywatnie miłośnikiem przyrody.
Wielka woda w małej Lubszy
- Woda jest podstawowym składnikiem natury i dla wielu ludzi dobrodziejstwem.
Ale ostatnio zaczyna kojarzyć się niejednoznacznie.
Lubsza pełna po brzegi - styczeń 2011 r.- Z wodą mamy powszechny kontakt na co dzień i to w różnych postaciach. Zewsząd otaczają nas oceany, morza, jeziora i rzeki. Wielka woda, kiedy bezpośrednio nie zagraża ludziom jest bardzo efektowna, zawsze przyciąga nasz wzrok.ul. Baśniowa w Lubsku - styczeń 2011 r. Prawdziwą frajdę z tego mają choćby dzikie kaczki, które żyją licznie na Lubszy w naszym mieście. Jednak, przy maksymalnym spiętrzeniu, korytem miejskim przewala się do 20 metrów sześciennych wody na sekundę! Takie zjawisko występuje tu regularnie w okresach jesiennych wezbrań i wiosennych roztopów. Wówczas niewielka Lubsza gwałtownie przybiera, przyjmując charakter rzeki górskiej. Taka duża masa wody musi przepłynąć przez nasze miasto, bo jest ono położone w dolinie.

Więcej…