Lekcja ekologii dla dzieci z Powiatowego Domu Dziecka w Lubsku. fot. Stanislaw Sachar14 października br. w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej, na zaproszenie zarządu Spółki Lubskie Wodociągi i Kanalizacja odwiedziła Miejską Oczyszczalnię Ścieków grupa dzieci z Powiatowego Domu Dziecka w Lubsku wraz z wychowawcami i dyrektor placówki Panią Wiolettą Kuźmińską.
Podczas pobytu w zakładzie dzieci zapoznały się z technologią oczyszczania ścieków stosowaną w oczyszczalni, poznali pracę urządzeń oraz działania proekologiczne podejmowane przez Spółkę na rzecz poprawy środowiska naturalnego. Kulminacyjnym punktem pobytu dzieci było wspólne posadzenie drzewa – dębu na terenie przyległym do oczyszczalni ścieków.
Pobyt dzieci zakończył się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Dzieci otrzymały od pracowników Spółki słodkie upominki. Zapraszamy do galerii zdjęć
 
W dniach 4 i 5 października 2011 r. na terenie  Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Lubsku posadzono 115 szt. krzewów tui szmaragdowej. Dotychczas, w ramach działań proekologicznych, posadzono w rejonie oczyszczalni ścieków ogółem ponad 500 drzew różnych gatunków.
Drzewa i krzewy na terenie oczyszczalni ścieków są ważnym elementem ochrony sanitarnej. Powinny one stworzyć naturalną barierę dla powstających w procesie oczyszczania ścieków niebezpiecznych aerozoli.
Są one również głównym elementem piękna krajobrazu, a ich sąsiedztwo działa na ludzi kojąco. Jednak drzewa to nie tylko piękno i bogactwo przyrody, ale przede wszystkim, w skali globalnej, producent niezbędnego do życia tlenu. Drzewa absorbują również dwutlenek węgla, którego nadmierne ilości negatywnie wpływają na zmiany klimatyczne.
altaltaltaltaltalt
 
       30 września br. w kawiarni Wenus w Lubsku odbyło się zebranie załogi LWiK Sp.z o.o. Spotkanie miało na celu przedstawienie pracownikom stanu organizacyjnego Spółki oraz jej sytuacji finansowej na obecny dzień. Przedstawiono również perspektywy rozwoju Spółki w świetle inwestycji realizowanych przez Gminę Lubsko oraz omówiono bieżące sprawy organizacyjne. W spotkaniu udział wziął burmistrz Lubska – Bogdan Bakalarz wraz ze współpracownikami.
 
         W środę 21 września br., gościliśmy w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków uczniów  klasy „6a” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Bolesława Chrobrego wraz z wychowawcą Panią Joanną Bereźnicką.

Marcin Butkiewicz specjalista laborant MOŚ, zapoznał uczni
ów z etapami procesu                  oczyszczania ścieków:
 
  • transportem ścieków,
  • oczyszczaniem mechanicznym,
  • zastosowaniem komory przelewowej, 
  • oczyszczaniem chemicznym,
  • oczyszczaniem biologicznym,
  • odwadnianiem osadu.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie ;)
alt
alt